ADB: Discutii in Scara Blocului

-> Inainte sa postati o intrebare noua, verificati daca nu i s-a raspuns deja undeva pe forum.

Neautentificat.

#1 2016-03-03 17:17:00

avy32
blocatar nestiutor
Înregistrat: 2006-10-03

Schimbare coloane incalzire

Buna ziua
M-am mutat recent intr-un apartament dintr-un bloc in care se doreste schimbarea coloanelor de caldura si am urmatoarea problema:
Coloanele comune la mine in apartament trec prin bucatarie, dormitor mare si baie .Cele din bucatarie si dormitorul mare sunt izolate de fostul proprietar cu rigips .Acum ca se pune problema schimbarii lor ...as dori sa aflu solutii cum se pot schimba la mine in apartament fara ca acele izolatii sa fie demolate ...la bucatarie pe izolatia respectiva este pus si faianta sunt si niste dulapuri suspendate puse exact linga acea izolatie plus hota si mai este si blatul lipit de acea izolatie ...as vrea sa nu se strice ptr ca abia m-am mutat si chiar nu vreau sa fac iar santier in apartament (doar ce am scapat de el- zugravit si altele)
Daca se strica ceva in acest proces de schimbare de coloane cine plateste pentru repararea eventualelor stricaciuni?
Astept raspunsuri clare la subiect.
Multumesc.

#2 2016-05-02 19:24:02

aadministrator
sef de scara
Înregistrat: 2010-10-08

Re: Schimbare coloane incalzire

Asociatia de proprietari are obligatia sa refaca finisajele asa cum erau la construirea blocului. Prin urmare dvs. platiti ca sa va faca finisajele speciale pe care le aveti in prezent.

Editat ultima oară de aadministrator (2016-05-02 19:24:24)

Antet forum